You have no items in your shopping cart.
CLEC4A Antibody
SKU: orb518817
Description
Research Area
Immunology & Inflammation
Images & Validation
−Item 1 of 1
| Tested Applications | ELISA, WB |
|---|---|
| Dilution Range | ELISA:1:2000-1:5000, WB:1:500-1:2000 |
| Reactivity | Human, Mouse |
Key Properties
−| Host | Rabbit |
|---|---|
| Clonality | Polyclonal |
| Isotype | IgG |
| Immunogen | Fusion protein of Human CLEC4A |
| Target | CLEC4A |
| Purification | Antigen Affinity Purified |
| Conjugation | Unconjugated |
Storage & Handling
−| Storage | Maintain refrigerated at 2-8°C for up to 2 weeks. For long term storage store at -20°C in small aliquots to prevent freeze-thaw cycles. |
|---|---|
| Form/Appearance | Liquid |
| Buffer/Preservatives | -20°C, pH7.4 PBS, 0.05% NaN3, 40% Glycerol |
| Expiration Date | 12 months from date of receipt. |
| Disclaimer | For research use only |
Alternative Names
−C type (calcium dependent carbohydrate recognition domain) lectin superfamily member 6 antibody; C type lectin antibody; C type lectin DDB27 antibody; C type lectin superfamily 6 antibody; C-type (calcium dependent; carbohydrate-recognition domain) lectin; superfamily member 6 antibody; C-type lectin superfamily member 6 antibody; C-type lectin DDB27 antibody; C-type lectin domain family 4 member A antibody; C-type lectin domain family 4; member A antibody; C-type lectin domain family 4; member a2 antibody; C-type lectin superfamily member 6 antibody; CLC4A_HUMAN antibody; Clec4a antibody; Clec4a2 antibody; CLECSF6 antibody; DCIR antibody; Dcir1 antibody; DDB27 antibody; Dendritic cell immunoreceptor antibody; HDCGC13P antibody; Lectin like immunoreceptor antibody; Lectin; C-type; superfamily member 6 antibody; Lectin-like immunoreceptor antibody; LLIR antibody
Similar Products
−
Quality Guarantee
Explore bioreagents carefree to elevate your research. All our products are rigorously tested for performance. If a product does not perform as described on its datasheet, our scientific support team will provide expert troubleshooting, a prompt replacement, or a refund. For full details, please see our Terms & Conditions and Buying Guide. Contact us at [email protected].

Western blot aanalysis of CLEC4A antibody
Quick Database Links
Gene Symbol
CLEC4A
UniProt
UniProt Details
− No UniProt data available
Documents Download
Datasheet
Product Information
Request a Document
Protocol Information
WB
Western Blot (IB, immunoblot)
ELISA
Enzyme-linked Immunosorbent Assay (EIA)
CLEC4A Antibody (orb518817)
Based on 0 reviews
Participating in our Biorbyt product reviews program enables you to support fellow scientists by sharing your firsthand experience with our products.
Login to Submit a Review







![Anti-DCIR [9E8]](/images/pub/media/catalog/product/NewWebsite/35/orb669738_1.png)
![Anti-DCIR [9E8]](/images/pub/media/catalog/product/NewWebsite/35/orb669738_2.png)
![Anti-DCIR [9E8]](/images/pub/media/catalog/product/NewWebsite/35/orb669739_1.png)
![Anti-DCIR [9E8]](/images/pub/media/catalog/product/NewWebsite/35/orb669739_2.png)

